Králíky a okolí

Město Králíky leží v podhůří Orlických hor na silnici Hradec Králové – Ostrava, 5 km od hraničního přechodu s Polskem, mezi pohořím Králického Sněžníku a Orlickými horami. Kačenka je nástupním místem pro četné turistické trasy, které vedou povětšinou rozsáhlými lesními porosty.

Ve městě je v provozu koupaliště. Okolím Králík prochází linie hraničního opevnění z let 1935-1938, v oblasti je několik pevnostních muzeí          – pevnost Hůrka, Cihelna, vojenské muzeum, expozice finanční stráže. Sympatické je místní muzeum, které pořádá řadu výstav a přednášek a jistě stojí za návštěvu.

Poutní kostel v Králíkách s přilehlým klášterem byl založen r. 1700 a je hojně navštěvován poutníky z Čech a Moravy, ale především německými obyvateli vystěhovanými po r. 1945 ze Sudet, v současné době již spíše jejich příbuznými-200m od Kačenky.

Rozhledna Val 200 m.

Resort Dolní Morava se stezkou v oblacích a lyžařským střediskem vzdálen 10 km.

Nad obcí Červená Voda (5 km od hotelu Kačenka) jsou další oblíbené cíle turistických výletů – Suchý vrch (995 m n. m., rozhledna v provozu) a Buková hora (956 m n. m., 7 sjezdovek, běžecké tratě). 10 km severně od Králík se nachází nejvyšší vrchol v okolí – Králický Sněžník (1424 m n. m.).

15 km od Králík v obci Štíty je sportovní areál ACROBAT PARK olympijského vítěze Aleše Valenty.

Comments are closed.